koučinkové podnikání

Jste připravení pro koučinkové podnikání?

Vysoké zisky, rychlá návratnost, není příliš velká konkurence – všechny faktory se zdají být na vaší straně. Udělali jste rozhodnutí – stanete se koučem! Máme radu pro vás – jednejte pomalu. Zeptejte se sami sebe, zda je koučování jako oblast vůbec pro vás a zda jste připraveni na všechno, co s sebou přináší koučinkové podnikání. Pár věcí, které byste měli zvážit před zahájením procesu:

(more…)

Vlastnosti kouče – poznáte se mezi nimi?

Co vlastně dělá z člověka výborného kouče? Jaké dovednosti a osobní vlastnosti odlišují průměrného kouče od výborného? Je to spíše průběh a struktura sezení, vnitřní kvalita, zvolená technika nebo umění koučování?

Jsme si jistí, že neexistuje jen jedna klíčová vlastnost, která by charakterizovala ty nejlepší kouče. To, co mají dobří koučové společné, je především sebedůvěra, nepodceňování se, vědí, jak udělat změnu a jak dosáhnout výsledků. Vlastně… vědí, jak dělat svou práci.

(more…)

Moje koučinkové podnikání – jak určit cílovou skupinu

Určitě jste si mysleli, že začnete koučinkové podnikání, měli jste představu o tom, jak to funguje, ale nyní si nejste jistí, jak vlastně začít. Přemýšleli jste, jaká bude vaše značka, jak byste dělali marketing a prodej, ale existuje několik klíčových věcí, se kterými musíte začít, pokud chcete rozjet své koučinkové podnikání a mít zisk.

Analýza a pochopení vaší cílové skupiny je nejvýznamnější položkou ve vašem podnikání, v začátku i v průběhu. Pochopením potřeb a přání zákazníků umožníte růst a rozvíjet sami sebe. Podnikatelé často dělají v tomto kroku chyby, protože neumí určit svou cílovou skupinu nebo přeceňují trh práce, kde mohou pracovat. Naše rada je přečíst si těchto 7 otázek, které vám pomohou v jejím určení.

(more…)