Životní koučink

Životní koučink je koučink speciálně navržen pro jednotlivce, a zaměřuje se na celkový úspěch a pokrok. Životní koučink je motivační, ispirativní, vzrušující a vede k akci. Životní koučink pomáhá jednotlivci podívat se na to kde teď je a kde by rád byl. Zvyšování povědomí a podpora jednotlivce, aby převzal odpovědnost pro vlastní život, pomůže jednotlivci probudit vlastní výzvy a pohybovat se kupředu rychleji než si kdy dokázal představit.

Následující příkazy skrývají některé z témat, které mohou být řešeny v životním koučování:

,,Jsem obklopen výzvami na dlouhou dobu, ale nedokážu je řešit.”
,,Musíme řešit jeden urgentní úkol ale nevím, kde začít”
,,Všechno je ok, ale musím být lepší”
,,Zdá se mi, že můj život je ve stálých pokusech něčeho dosáhnout”
,,Můj život je jenom práce bez zábavy“
,,Myslím, že by všechno bylo skvělé, kdybych měl jen novou práci“(nebo kdybych mohl zhubnout, prodat dům,atd)
,,Rád bych se podělil o své nápady s někým, kdo by mě podporoval v jejich realizaci”
,,Cítím se izolovaný v mé práci, ale je pro mě těžké mluvit s kolegy, protože by to mohlo být vyloženo jako projev slabosti“
,,Skrývám problémy, které mám ve vztahu, ale nemohu je sdílet s přáteli a rodinou, protože by to vypadalo jako zrada partnera“
,,Ztratil jsem se a nevím kam dál“

Pokud se jedinec cítí negativně a chybí mu motivace, kouč mu pomůže vyrovnat se s předpoklady a přesvědčením, které mu nedovolí jít dál a pokračovat.

Životní coach pomůže při testování svých nápadů, jako je obchodní plán, co dát do prezentace, jak vést úspěšný pohovor, jak najít nového koníčka, jak nejrychlejší zavést nový fitness režim…nekonečný seznam. Pokud jednotlivec má pocit, že ,,ztratil kompas“, trenér mu pomůže soustředit se a požádá ho udělat efektivní cvičení, jejichž cílem je pomoc v identifikaci toho, co by jednotlivec chtěl mít, nebo co by chtěl dělat.

Pokud existuje neustálá pochybnost o tom, co jednotlivec dělá v životě, nebo některé věcí prostě nejdou jak mají jít, a důvody nejsou jasné, možná je příčinou toho odchylka od vlastních hodnot, od věcí, které jsou pro jednotlivce nejdůležitější, jako je například úspěch, péče o ostatní, duševní klid atd. Kouč pomůže identifikovat skutečné hodnoty jednotlivce a poskytuje podporu při plánování a jejich realizaci.

Kouč nabízí návrhy jenom, když to jednotlivec vítá. Koučování umožňuje příležitost hovořit o výzvách s někým, kdo nenabízí stanovisko na základě vlastních zkušeností.

Pokud vás zajímá, jak se stát životním koučem, více se  o tréninku “The Art & Science of Coaching” dozvíte na našich webových stránkách.

Související články: